foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 146527435
zssiedliska@gmail.com

Na rozwiązanie quizów uczniowie mieli po 10 minut! I tak.W kategorii klas 4: 1. miejsce zdobyła Roksana Wałaszek z kl. 4a, 2. miejsce Madzia Kaczka z kl. 4a i dwa trzecie miejsca z identyczną sumą punktów zajęli: Szymon Michalik z kl. 4b i Julia Sterkowiec z kl. 4b 
W kategorii klas 5-6: 1 miejsce zajął Marcin Gacek z kl. 6a i dwa 2.miejsca zajęli Michał Piórkowski z kl. 6a i Kasia Sterkowiec z kl. 6a. 
W kategorii klas 7 -8: 1.miejsca zajęli równorzędnie Karol Czopek z kl. 7 i Jakub Adamczyk z kl.8, natomiast 3.miejsce zajął Kamil Sarad z kl.8. 

 O godz. 11.40 uczniowie klas 7 i 8 wraz z nauczycielem geografii wzięli udział w warsztatach on-line w Ministerstwie Klimatu z okazji Dnia Ziemi. Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu dra Mariusza Gogóla - "Zrozumieć globalne ocieplenie", następnie wykładu dra Tomasza Rożka "OZE. Skąd mamy prąd?" Po wykładach uczestniczyliśmy w wideoczacie z ministrem klimatu Michałem Kurtyką. Ci, którzy zostali do końca wydarzenia mogli spotkać się z Szymonem Chałupką na warsztatach filmowych " Jak zwykłym telefonem nakręcić profesjonalny film?"

Uczniowie wzięli również udział w konkursie fotograficznym. Każdy miał przygotować hasło, wybrać miejsce ukazujące piękno naszej okolicy, wykonać zdjęcie i przesłać. Uczniowie nadesłali ponad 30 zdjęć, 14 zostało wyróżnionych z czego najlepsze nadesłali: Kamila Pałucka z kl. V, Roksana Wałaszek z kl. IV a i Michał Piórkowski z kl. VI a. Bardzo serdecznie dziękujemy za wasz liczny udział w obchodach Dnia Ziemi! Gratulujemy uczestnikom i laureatom!

Halina Piotrowska