foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 146527435
zssiedliska@gmail.com

Po ukończeniu poszczególnych zadań grupy otrzymywały litery, z których utworzyły hasło LAS. W realizacji zadań pomagały zespołom: pani dyrektor Lucyna Jamka, pani Marzanna Gawron, pani Jadwiga Różycka, pani Anna Ogiela, pani Monika Ziomek-Sarad i pan Sebastian Ryndak.

Następnie wszystkie dzieci wysłuchały rozdziału pt. „Królestwo” z książki Renaty Piątkowskiej „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia leśnej polany. Gang Słodziaków”. W role lektorów wcielili się: Agnieszka Ciepielowska – wychowawczyni klasy III oraz jej podopieczni – Zuzanna Sikora, Laura Molczyk, Hubert Hołda i Patryk Michalik. Dzieci z dużą uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowiadania i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści. Potem zespoły przystąpiły do tworzenia małych królestw, na które składały się: las, polana, ul i pszczoły, a także zwierzęta z Gangu Słodziaków. Uczniowie wykorzystywali do tej pracy surowce wtórne oraz materiały organiczne takie jak liście, gałązki, korę, ściółkę itp.

Kolejnym etapem była rozmowa na temat odpadów i konieczności ich segregacji. Uczniowie grupowali poszczególne odpady i wrzucali je do worków w odpowiednich kolorach. Zwrócili uwagę, że dzięki segregacji odpadów i recyklingowi ograniczamy zanieczyszczenie naszej planety, a odpadom „dajemy drugie życie”.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały „Dzienniczki postępów czytania” do kolekcjonowania naklejek ze Słodziakami oraz zakładki do książek. Mamy nadzieję, że zmobilizuje ich to do codziennego czytania książek przez minimum dziesięć minut w ciągu kolejnych 21 dni.

Pragniemy podziękować sieci sklepów „Biedronka” za włączenie się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i przekazanie naszej szkole materiałów promocyjnych w postaci: maskotek Słodziaków, czterech książek Renaty Piątkowskiej „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia leśnej polany. Gang Słodziaków” oraz „Dzienniczków postępów czytania”, naklejek i zakładek do książek dla wszystkich uczniów.

Agnieszka Ciepielowska